Skåp & Kapsling Plåt / E COR

Brett utbud för väggmontering

Det breda utbudet av väggmonteringsboxar E COR erbjuder den rätta lösningen när det gäller kvalitet och mervärde: mer än 40 skåp/kapslingar med blank dörr (enkel dörr, dubbel dörr, snabbmonterat låssystem eller stavsystem ) och 20 skåp/kapslingar med genomskinlig dörr (plexiglas 4,0 mm). Levereras med monteringsplatta och dörr, vertikala profiler för montering av tillbehör, skåp/kapslingar kan kompletteras med ytterligare föremål: innerdörr, modulärt kit, sockel för fristående montering eller fästen för väggfästning. Extra tillbehör kan komplettera din slutliga lösning: Mikroperforerade monteringsplattor, regnskydd eller stativfäste för utomhusinstallation, olika versioner av kabelinmatningsplattor (blank, louvered eller FL13 / FL21 flänsar).

  • Skåp och dörr tillverkad av 1,5 mm tjockt stålplåt
  • Dörr försedd med låssystem med 0,3mm dubbelstångsnyckel
  • Monteringsplatta tillverkad av 2,5 mm tjock Sendzimir plåt
  • ETA-standard epoxipolyesterpulverbeläggning
  • Skåp och dörr: färg RAL 7035 texturerad finish
  • Kabelinmatningsplatta med tätningspackning
  • Skruvar för jordanslutning och monteringstillbehör

Se katalogen nedan under fliken Ladda Ner för mer information och tillbehör.

Eta Approvals

Specifikation

Fabrikat: ETA

  • IP66 som överensstämmer med IEC EN622O8; EN62262
  • NEMA 4 uppfyller UL5O8A; UL5O
  • Skyddsnivå garanterad av tvåkomponent polyuretanskumtätning
  • Slagmotstånd IK1O som överensstämmer med IEC EN622O8; EN62262.

E COR med enkel dörr

Art.nrBreddHöjdDjupSt/fp
ECOR23152003001501
ECOR33153003001501
ECOR34153004001501
ECOR34203004002001
ECOR35153005001501
ECOR35203005002001
ECOR43154003001501
ECOR43204003002001
ECOR44204004002001
ECOR45154005001501
ECOR45204005002001
ECOR45254005002501
ECOR46204006002001
ECOR46254006002501
ECOR46404006004001
ECOR55205005002001
ECOR57205007002001
ECOR57255007002501
ECOR55205005002001
ECOR57205007002001
ECOR57255007002501
ECOR64206004002001
ECOR64306004003001
ECOR66206006002001
ECOR66306006003001
ECOR66406006004001
ECOR68206008002001
ECOR68256008002501
ECOR68306008003001
ECOR68406008004001
ECOR6102560010002501
ECOR6103060010003001
ECOR610406001004001
ECOR88308008003001
ECOR88408008004001
ECOR8103080010003001
ECOR8104080010004001

OBS. Dessa artikel nr. avser enkelt låssystem.

E COR med enkel plexidörr

Art.nrBreddHöjdDjupSt/fp
ECORP4320 400 300 2001
ECORP4420 400 400 2001
ECORP4520 400 500 2001
ECORP4525 400 500 2501
ECORP4620 400 600 2001
ECORP4625 400 600 2501
ECORP5720 500 700 2001
ECORP5725 500 700 2501
ECORP6420 600 400 2001
ECORP6430 600 400 3001
ECORP6620 600 600 2001
ECORP6630 600 600 3001
ECORP6825 600 800 2501
ECORP6830 600 800 3001
ECORP61025 600 1000 2501
ECORP61030 600 1000 3001
ECORP61230 600 1200 3001
ECORP81030 800 1000 3001
ECORP81230 800 1200 3001

OBS. Dessa artikel nr. avser enkelt låssystem.

E COR med dubbel dörr

Art.nrBreddHöjdDjupSt/fp
ECOR86308006003001
ECOR1082010008002001
ECOR1083010008003001
ECOR101030100010003001
ECOR101230100012003001
ECOR121230120012003001

OBS. Dessa artikel nr. avser enkelt låssystem.

Ladda ner